21:04 25 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
0 20

نخست وزیر جمهوری چک ابراز امیدواری کرد که واکسن روسی "اسپوتنیک وی" در آژانس دارویی اروپا تأیید شود.

به گزارش اسپوتنیک، آندری بابیش، نخست وزیر چک گفت: جمهوری چک امیدوار است که واکسن روسی "اسپوتنیک وی" در آژانس دارویی اروپا تأیید شود و پس از آن جمهوری چک می توانند بدون به خطر انداختن سلامتی شهروندان خود، از این واکسن استفاده کنند.

نخست وزیر چک افزود: بسیاری با ایده خرید واکسن روسی "اسپوتنیک وی" به من مراجعه می کنند، زیرا همانطور که می دانید، سایر واکسن ها به مقدار محدود برای ما ارسال می شوند. ما روز جمعه از مجارستان بازدید کردیم تا اطلاعات مربوط به استفاده از واکسن "اسپوتنیک وی" را بدست بیاوریم. البته ما امیدواریم که واکسن روسی تأییدیه آژانس دارویی اروپا را دریافت کند و پس از آن می توان بدون اینکه سلامتی شهروندان به خطر بیفتد از آن استفاده کرد.

به گفته وی، اطلاعات موجود در مورد واکسن "اسپوتنیک وی" نشان می دهد که این دارو بی خطر و نتایج خوبی دارد. اما به طور قطعی مشخص نیست که آیا در بازار اروپا وارد می شود یا خیر. این موضوع  به امکانات تولید در فدراسیون روسیه بستگی دارد.

بابیش همچنین گفت که تا کنون مشخص نیست که موسسه دولتی کنترل مواد مخدر چک به طور مستقل ثبت واکسن روسی را در صورتی که تولید کنندگان "اسپوتنیک وی" برای دریافت گواهینامه آژانس دارویی اروپا اقدام نکنند، را دنبال کند.

شایان ذکر است که مجله معتبر پزشکی "لنست" اخیرا در مقاله‌ای به بررسی سومین مرحله از آزمایشات بالینی واکسن "اسپوتنیک وی" پرداخته است. این مجله واکسن "اسپوتنیک وی" را مطمئن و موثر اعلام نموده که حفاظت کامل در مقابل موارد سخت بیماری کووید- ۱۹ را تضمین می‌کند.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)

مرتبط:

مذاکرات نهایی ایران و روسیه برای تولید مشترک واکسن روسی
مادورو: "اسپوتنیک وی" مطمئن ترین واکسن در جهان است
واکسن "اسپوتنیک وی" سرانجام در مجارستان تأیید شد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک