19:21 03 مارس 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 61

رئیس جمهور ایالات متحده اظهار داشت که کشورش و چین علی‌رغم رقابت شدید نباید با یکدیگر درگیر شوند.

به گزارش اسپوتنیک، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با کانال تلویزیونی "سی‌بی‌اس" اظهار داشت: ایالات متحده و چین علی رغم رقابت شدید بین دو کشور نباید درگیری داشته باشند.

بایدن با اشاره به روابط خود با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین در زمانی که وی معاون رئیس جمهور آمریکا بود، تصریح کرد: من همیشه به او می گفتم که نباید درگیری داشته باشیم، اما رقابت شدید وجود خواهد داشت. من قصد ندارم این کار را انجام دهم، او [شی جین پینگ] نیز این موضوع را می‌داند زیرا که سیگنال‌هایی ارسال کرده است. ما بر جاده قوانین بین المللی تمرکز خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، روابط آمریکا و چین به پایین‌ترین حد از زمان برقراری مناسبات دیپلماتیک در سال ۱۹۷۹ رسید و طرفین بر سر مسائلی از تجارت و فناوری تا هنگ‌کنگ، تایوان و سینکیانگ و دریای چین جنوبی اختلاف نظر داشتند.

پیش از این نیز یانگ جیه‌چی، عضو دفتر سیاسی کمیته مرکزی جمهوری خلق چین و مسئول روابط بین الملل، در یک مکالمه تلفنی با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده از واشنگتن خواست اشتباهات اخیر در مورد چین را اصلاح کند و برای توسعه روابط به طور مشترک تلاش کند.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک