جهان
دریافت لینک کوتاه
0 113

عضو ارشد شورای سیاسی «جنبش انصارالله» یمن طی سخنانی گفت: ما آماده مذاکره هستیم اما سازوکار مذاکرات گذشته درست نبود.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از المیادین، محمد البخیتی عضو ارشد شورای سیاسی «جنبش انصارالله» یمن گفت: اگر دولت آمریکا در سخنان خود صادق باشد، این به معنای پایان عملی جنگ در یمن است.

وی افزود: جنگ زمانی پایان خواهد یافت که حملات هوایی به یمن متوقف، نیروهای بیگانه عقب نشینی و محاصره یمن لغو شود.

البخیتی تصریح کرد: منتظر اقدام عملی دولت [جدید] آمریکا هستیم و با سخن گفتن آنها اقدام نمی‌کنیم.

سخنان این عضو ارشد انصارالله یمن یک روز پس از آن بیان می‌شود که مشاور امنیت ملی آمریکا روز پنجشنبه از رویکرد جو بایدن رییس جمهوری جدید این کشور برای توقف حمایت واشنگتن از جنگ یمن خبر داد.

جیک سالیوان درباره سیاست دولت بایدن در قبال جنگ یمن، اظهار کرد: رئیس جمهوری قصد دارد که پایان حمایت آمریکا از عملیات‌های تهاجمی به یمن را اعلام کند. این وعده‌ای است که او در کارزار انتخاباتی خود هم مطرح کرد.

مشاور امنیت ملی آمریکا در یک نشست خبری در پاسخ به پرسشی درباره سیاست دولت بایدن در قبال جنگ یمن، گفت: رییس جمهوری قصد دارد که پایان حمایت آمریکا از علمیات‌های تهاجمی به یمن را اعلام کند. این وعده‌ای است که او در کارزار انتخاباتی خود هم مطرح کرد.

ائتلاف سعودی از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشانند. بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شدند.

مرتبط:

وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریمهای انصارالله یمن را موقتا برداشت
واکنش نبنزیا به گنجاندن حوثی های یمن در فهرست تروریستی آمریکا
آیا عملیات تهاجمی آمریکا در یمن به پایان می رسد؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک