23:48 21 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

گروهی از متخصصان سازمان بهداشت جهانی که منشا ویروس کرونا را مطالعه می کنند ، از یک بازار مواد غذایی در شهر ووهان چین بازدید کردند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آسوشیتدپرس، متخصصان ویروس شناسی، ایمنی غذا و اپیدمیولوژی از یکی از بزرگترین بازارهای شهر ووهان که گوشت، ماهی و غذاهای دریایی تازه را به فروش می رساند، بازدید کردند.

پیش از این نیز متخصصان از دو بیمارستان در ووهان بازدید کردند، جایی که شیوع ویروس کرونا درآنجا مشاهده شد.

در 31 دسامبر، مقامات چینی، سازمان بهداشت جهانی را از شیوع ذات الریه ناشناخته در ووهان، استان هوبی آگاه کردند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را کرونا ویروس جدید شناسایی کردند. کرونا ویروس‌، خانواده گسترده‌ای از ویروس‌ها و زیر مجموعۀ "کروناویریده" هستند که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری‌های شدیدتری همچون سارس، مرس و کووید 19 را شامل می‌شود. کروناویروس‌ها نخستین‌بار در سال 1965 کشف شدند و مطالعه روی آن‌ها به‌طور مداوم تا اواسط دهه 1980 ادامه داشت. به گفته متخصصان علوم پزشکی از هر 100 بیمار مبتلا به ویروس کرونا، دو نفر (به طور تقریبی) در معرض خطر مرگ قرار می گیرند.

ویروس‌های کرونا خانواده بزرگی از‌ ویروس‌ها هستند که می‌توانند حیوانات و انسان‌ها را بیمار کنند. تعداد زیادی از ویروس‌های کرونا که تاکنون شناخته‌شده‌اند، موجب ابتلا به طیفی از عفونت‎های دستگاه تنفسی در انسانها می‌شوند. که از سرماخوردگی تا ابتلا به بیماری‌های شدیدتری مثل سندروم تنفسی خاورمیانه (مرس-MERS) و سندروم تنفسی حاد (سارس-SARS) متغیر هستند. ویروس کرونایی که به تازگی کشف شده است عامل ابتلا به بیماری کووید-19 است.

مرتبط:

ابتلای عمو و برادرزاده باهم به بیماری کرونا +عکس، ویدئو
ارسال اولین محموله واکسن روسی کرونا به ایران در هفته جاری
کرونا در ایران؛ فوت ۸۲ بیمار در شبانه روز گذشته
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک