جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20

سفیر سوریه در بغداد با وزیر کشور عراق بر گسترش همکاری‌ها اطلاعاتی تاکید کردند.

به گزارش اسپوتنیک،  دفتر اطلاع رسانی «عثمان الغانمی» وزیر کشور عراق در بیانیه ای اعلام کرد: صطام جدعان الدندح، سفیر سوریه در بغداد با وزیر کشور عراق دیدار کرد و دوطرف در این دیدار درباره شماری از مسائل مورد علاقه مشترک در راستای منافع دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

براساس این بیانیه، دو طرف همچنین تقویت روابط دوجانبه بین بغداد و دمشق و جنبه های مربوط به مسائل امنیتی بویژه تبادل اطلاعات را مورد بحث و گفت وگو قرار دادند. سفیر سوریه در این دیدار از وزیر کشور عراق به خاطر تلاش برای تقویت امنیت و ثبات و تاکید فراوان وی بر همکاری مداوم تشکر کرد.

عراق و سوریه درحال حاضر در چارچوب کمیته چهارجانبه تبادل اطلاعات بین بغداد، تهران، مسکو و دمشق برای مبارزه با تروریسم همکاری می‌کنند. کمیته چهار جانبه تبادل اطلاعات و همکاری‌های امنیتی با ایران، روسیه و سوریه، با هدف همکاری و تبادل اطلاعاتی برای مبارزه با تروریسم از سال 1394 با عضویت وابستگان نظامی این کشورها و نماینده عراق در بغداد راه‌اندازی شده است. تبادل اطلاعات به ویژه تغذیه اطلاعاتی نیروهای عراقی و سوری در شناسایی و هدف گرفتن مواضع مهم و حساس گروه تروریستی داعش و تکفیری‌ها در عراق و مواردی نیز در سوریه یکی از مهمترین و موفق‌ترین کارکردهای این مرکز بوده است.

مرتبط:

انتقال غلات از سوریه به عراق توسط نیروهای آمریکایی
تعدادی از سربازان آمریکایی از عراق به سوریه منتقل شدند
سخنان وزیر ایرانی درباره خط ترانزیتی ایران-عراق-سوریه
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک