23:08 27 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 142

وزارت خزانه‌داری آمریکا مجوز مبادلات با جنبش انصاراله یمن را تا 26 فوریه صادر کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا اخیرا اعلام کرده بود که واشنگتن در خصوص تروریستی اعلام کردن جنبش انصارالله یمن بازبینی انجام خواهد داد. پیشتر نیز یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا خبر داده بود که این وزارتخانه بررسی تروریستی اعلام شدن جنبش حوثی توسط دولت سابق را آغاز کرده و در حال کار بر این موضوع در سریعترین حالت ممکن بوده تا درباره این روند به نتیجه برسد و تصمیم‌گیری اتخاذ کند.

وزارت خزانه‌داری دولت دونالد ترامپ؛ رئیس جمهور سابق آمریکا در آخرین روز کاری خود، جنبش انصارالله یمن را به همراه سه نفر از رهبران آن را وارد لیست تحریم‌های خود کرد.این تحریم‌ها علیه یمن در حالی اعمال شده که ائتلاف سعودی-اماراتی نزدیک به شش سال زیرساخت‌های یمن را زیر بمباران و موشک‌باران خود گرفته، با محاصره همه جانبه، گرسنگی و کمبود منابع درمانی به مردم یمن تحمیل کرده است و به کشتار زنان و کودکان این کشور ادامه می‌دهد.

کارشناسان سازمان ملل، یمن را صحنه بزرگترین بحران بشری در جهان توصیف می‌کنند. 22 میلیون نفر که 75 درصد جمعیت یمن را تشکیل می‌دهند نیازمند نوعی کمک‌رسانی و حمایت بشردوستانه هستند. از این میان، 8.4 میلیون نفر نمی‌دانند وعده غذایی بعدی‌شان از کجا تأمین خواهد شد.

مرتبط:

واکنش ایران به اقدام وزارت‌خارجه آمریکا برای تروریستی خواندن جنبش انصارالله یمن
واکنش نبنزیا به گنجاندن حوثی های یمن در فهرست تروریستی آمریکا
آمریکا: جنبش انصارالله یمن به عنوان سازمان تروریستی تحریم می شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک