جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
0 03

دانشمندان سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان روسیه برای نخستین بار از ویروس جهش یافته انگلیسی در زیر میکروسکوپ عکسبرداری کردند.

به گزارش اسپوتنیک، سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان روسیه برای اولین بار از نوع جهش یافته ویروس کرونای انگلیسی که از یک بیمار در دسامبر سال 2020 گرفته شده بود، عکسبرداری کرد.

تصویری از ویروس در زیر میکروسکوپ که به عنوان بخشی از مطالعه طولانی مدت در مورد خواص نوع  جدید ویروس کرونا، از جمله ویژگی های ساختاری و نفوذ آن به داخل سلول ها و مدل های آزمایشی با استفاده از حیوانات آزمایشگاهی، بدست آمده است، منتشر شد.

 

خاطر نشان شده است که آزمایش های "PCR" ثبت شده در روسیه که توسط این سازمان ایجاد شده است، تشخیص موارد آلودگی به ویروس انگلیسی و سیستم آزمایش موسسه تحقیقات مرکزی اپیدمیولوژی نظارت بر حمایت از حقوق مصرف کنندگان و رفاه روسیه "روس پاتربنادزور" تشخیص یک ویروس متفاوت از اشکال غیر جهش یافته را فراهم می کند.

گفتنی است که نخستین بار در اواسط دسامبر گذشته بود که وزیر بهداشت انگلیس از شناسایی نوع جدیدی از ویروس کرونا در این کشور خبر داد.

بوریس جانسون، نخست‌ وزیر بریتانیا، نیز اخیرا اعلام کرده است که بر اساس یافته ‌های اولیه، گونه جدید ویروس کرونا که در بریتانیا کشف شده است خطرناک ‌تر است.

 

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)

مرتبط:

توضیحات پزشک در مورد یکی از عواقب غیرمنتظره ابتلا به ویروس کرونا
مبتلا شدن تعداد زیادی از نظامیان آمریکایی به کرونا در مراسم تحلیف بایدن
اخراج کارگران در آلمان بخاطر امتناع از واکسیناسیون کرونا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک