08:25 26 ژوئیه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 22

 آژانس ملی ایمنی داروها اعلام کرد که حداقل 135 مورد از عوارض جانبی دارو توسط واکسن فایزر-بیوانتک در فرانسه شناسایی شده است، 9 سالمند پس از واکسیناسیون جان خود را از دست داده اند، اما ارتباط بین واکسیناسیون و مرگ مشخص نشده است.

به گزارش اسپوتنیک، بیش از 135 عارضه جانبی ناخواسته "پیش بینی شده یا غیر جدی" گزارش شده است. عوارضی مثل ایجاد تب، سردرد و حالت تهوع در میان واکسینه شدگان گزارش شده است.

در مجموع، 31 مورد از عوارض جانبی جدی بوده است، از جمله چهار مورد تاکی کاردی(تعداد ضربان بالای قلب در حال استراحت)، اطمینان داده شده است که این موارد بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

در میان موارد جدی، نه مرگ ثبت شده است. آنها افراد سالخورده ای بودند که در خانه های سالمندان زندگی می کردند و بیماری های مزمن داشتند و درمان آن نیز دشوار بود.

آژانس در بیانیه ای گفت: با در نظر گرفتن داده های موجود تا به امروز، هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنیم این مرگ ها مربوط به واکسیناسیون است.

آژانس تاکنون هیچ گزارشی در مورد عوارض جانبی از واکسن مدرنا دریافت نکرده است.

کارزار واکسیناسیون در فرانسه از 27 دسامبر آغاز شده است. طبق آخرین داده های وزارت بهداشت این کشور تاکنون بیش از 823 هزار نفر در کشور واکسینه شده اند. تقریباً 3 میلیون مورد ابتلا به کووید-19 در کشور شناسایی شده است و تقریباً 72 هزار بیمار فوت کرده اند.

مرتبط:

شناسایی بیش از ۸۰ عارضه جانبی از واکسن پی فایزر در ایرلند
اسرائیل کارایی ادعایی واکسن فایزر علیه کرونا را زیر سوال می برد
شکایت ایتالیا از شرکت فایزر
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک