23:41 23 ژانویه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2667)
0 01

مدیر برنامه‌ های اضطراری سازمان جهانی بهداشت عوامل جلوگیری از پیروزی بر ویروس کرونا را اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک، مایکل رایان، مدیر برنامه‌های اضطراری سازمان جهانی بهداشت گفت: گسترش اطلاعات نادرست و نظریه های توطئه ای در خصوص ویروس کرونا در شبکه های اجتماعی از پیروزی بر این ویروس همه گیر جلوگیری می کند.

به گفته وی، این عامل باعث نگرانی متخصصان سازمان جهانی بهداشت می شود.

رایان افزود: اهداف سیاسی یا عقیدتی گروه بسیار کمی از افراد در رسانه های اجتماعی به عنوان ابزاری برای برهم زدن و اخلال در روند بسیار مهمی که اکنون در جهان انجام می دهیم - "دستیابی به کنترل کوویر - 19" نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند.

وی یادآور شد که متخصصان سازمان جهانی بهداشت تلاش می کنند با ویروس کرونا که منجر به کشته شدن نزدیک به دو میلیون نفر شده است، مبارزه کنند. رایان گفت: کسانی که با کووید - 19 مبارزه می کنند، نیازی به تئوری های توطئه ای ندارند.

مدیر برنامه‌های اضطراری سازمان جهانی بهداشت نسبت به انتشار اطلاعات جعلی در مورد این همه گیری، که باعث می شود مردم به واقعیت این ویروس اعتقاد نداشته باشند، واکنش منفی نشان داد و گفت: رسانه های اجتماعی وسیله ای قدرتمند در جامعه برای حل مشکلات متعدد است، اما بشریت نباید به این افراد اجازه دهد که این سیستم را از بین ببرند.

گفتنی است که در 10 ژانویه، تعداد افراد مبتلا به ویروس کرونا در جهان از 90 میلیون نفر گذشت. از این تعداد، بیش از 49.8 میلیون بیمار بهبود یافته و بیش از 1.9 میلیون نفر فوت کرده اند. بیشترین تعداد عفونت های شناسایی شده در ایالات متحده آمریکا، هند و برزیل مشاهده می شود.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2667)

مرتبط:

دبیرکل سازمان ملل: جنگ با کرونا همانند جنگ سال 1945 است
امکان پدید آمدن ویروس خطرناکتر کرونا در آمریکا
کشورهای پیشرو در تزریق واکسن کرونا کدامند؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک