22:28 17 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 216

هواپیمای مسافربری بوئینگ 737-500 شرکت هواپیمایی Sriwijaya Air که از جاکارتا، پایتخت اندونزی پرواز کرده بود، پس از 4 دقیقه از صفحه رادارها ناپدید شد و طبق آخرین اطلاعات سقوط کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، اطلاعات دریافتی از سوی پایگاه اطلاع رسانی Flightradar24  حاکی از این امر است.

طوری که بلومبرگ خبر می دهد ​آژانس جستجو و نجات اندونزی می گوید پس از قطع ارتباط با پرواز Sriwijaya Air که از جاکارتا پرواز کرده بود ، عملیات جستجو را آغاز کرده است.

Flightradar24 در توییتر خود گزارش داد ، ارتباط با هواپیمایی اندونزیایی Sriwijaya Air که از جاکارتا به پونتیاناک پرواز می کرد از بین رفته است.

این سرویس  می گوید: "سیگنال ADS-B از پرواز SJ182 در 07.40.27 UTC (ساعت 11 و 40 دقیقه  به وقت تهران ) گم شد. هواپیما از جاکارتا به پونتیاناک اندونزی پرواز می کرد."

در کمتر از یک دقیقه هواپیما بیش از 10 هزار فوت ارتفاع خود را  از دست داد. این اتفاق 4 دقیقه پس از عزیمت هواپیما  از جاکارتا رخ داد.

بنابر گزارش رسانه‌های محلی، هواپیمای گمشده از نوع بوئینگ 737-500 «کلاسیک» است که اولین بار در مه سال 1994 به پرواز درآمد. 
به گزارش روزنامه اندونزیایی «ریپابلیک»، این هواپیما 59 مسافر داشته است.
خطوط هوایی سریویجایا ایر اعلام کرده در حال جمع‌آوری اطلاعات پیش از انتشار بیانیه است.

رسانه‌های محلی با انتشار تصاویری می‌گویند تیم‌های جستجو و نجات قطعاتی را از خلیج اندونزی یافته‌اند که گمان می‌رود متعلق به هواپیما باشد. مقام‌های رسمی هنوز سقوط هواپیما را تأیید نکرده‌اند.

دیرتر اطلاع حاصل شد که بقایای هواپیما و قسمتهایی از اجساد قربانیان در منطقه سقوط  احتمالی پیدا شده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک