05:36 26 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 160

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در گزارش خود در هشتمین کنگره حزب حاکم در این کشور اعلام کرد هدف پیونگ یانگ علاوه بر کاهش اندازه و وزن ، افزایش قدرت استراتژیک سلاح های هسته ای و برد تخریب آنها است که باید به 15 هزار کیلومتر برسد.

به گزارش اسپوتنیک، کیم جونگ اون گفت: "هدف تعیین شده دیگر بهبود قابلیت های حملات هسته ای پیشگیرانه و تلافی جویانه و  افزایش سطح دقت به منظور اصابت دقیق به هر هدف استراتژیک در شعاع 15 هزار کیلومتری است."

در گزارشی که توسط کیم جونگ-اون خوانده شد ، گفته شده است که "هدف اصلی" برای علوم نظامی توسعه بیشتر فناوری نظامی و ایجاد سلاح و تجهیزات پیشرفته برای تقویت و نوسازی ارتش است.

رهبر کره شمالی یک هدف دیگر کشور خود را در آینده نزدیک کلاهک با بلوک هدایت شونده هایپرسونیک (HGV) اعلام کرد که بتواند با سرعت جند برابر سرعت صوت پرواز کند و همچنین در نظر است موشک های قاره پیمای بالستیک دریایی و زمینی دارای سوخت جامد ساخته شود.

علاوه بر این ، رهبر کره شمالی از اتمام کار ساخت  یک زیردریایی هسته ای جدید خبر داد. کیم جونگ اون قول داد که این کشور به تولید سلاح هسته ای و بهبود فن آوری وارد کردن ضربات پیشگیرانه و تلافی جویانه ادامه خواهد داد.

 5ژانویه ، کنگره حزب حاکم  کارگر کره شمالی که اولین کنگره این حزب  از سال 2016 است آغاز شد اما معلوم نیست آیا این کنگره به کار خود پایان داده یا هنوز ادامه دارد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک