جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20

خبرگزاری رسمی سوریه گزارش داد که نیروهای آمریکا ده‌ها تروریست داعشی را از چند زندان در شمال شرق این کشور به پایگاه «التنف» در مرز با اردن منتقل کرده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک ، خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، امروز (سه‌شنبه)، گزارش داد که نیروهای آمریکایی تروریست‌های داعشی را از زندان‌های استان الحسکه (شمال شرق سوریه) به پایگاه غیرقانونی «التنف» (جنوب شرق) منتقل کرده‌اند.

منابع محلی در این خصوص به سانا گزارش دادند که نیروهای آمریکا با خودروهای ضدگلوله و تدابیر امنیتی بسیار شدید، ده تروریست داعشی را از زندان «کامب البلغار» در شرق شهر الشدادی و ۵۰ تروریست دیگر را از یکی از زندان‌های الحسکه به پایگاه التنف منتقل کرده‌اند.

این منابع همچنین اشاره کردند که پیشتر نیز تروریست‌ها با یک بالگرد از الحسکه به پایگاه آمریکا در منطقه التنف برده شده بودند.

سانا در ادامه گزارش خود به نام دو تن از این تروریست‌ها اشاره کرد و نوشت یکی از این تروریست‌ها «کاظم حسن الجلقام» ناظر عملیات ساخت بمب معروف به «ابوالبراء» و دیگری تروریستی عراقی به نام «خرفان جدوع الحمد» متخصص بمب‌گذاری در خودروها بوده است.

ارتش آمریکا پایگاه نظامی التنف را در سال ۲۰۱۴ در داخل مرزهای سوریه در مجاورت عراق و اردن ایجاد کرد. این پایگاه در ۲۴ کیلومتری گذرگاه التنف در مثلث مرزی سوریه، عراق و اردن واقع شده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک