10:17 26 ژانویه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2678)
0 42

وزارت خارجه چین بار دیگر در واکنش به سخنان «مت پوتینگر» معاون مشاور امنیت ملی رییس جمهوری آمریکا مبنی بر پیدایش ویروس کرونا از ازمایشگاه ویروس شناسی ووهان، این ادعا را رد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، "وا چون اینگ" سخنگوی وزارت امور خارجه چین، روز دوشنبه در نشست خبری روزانه در پکن افزود: تا کنون تقریبا تمامی دانشمندان و کارشناسان ارشد از جمله متخصصان پیشگیری بیماری در داخل آمریکا، ساخت و انتشار ویروس کرونا از آزمایشگاه ووهان در چین را تکذیب کرده اند.

او گفت: خبرنگاران رسانه های آمریکا نیز از پژوهشگاه ویروس شناسی ووهان بازدید کرده و با متخصصان و مدیران این پژوهشگاه مصاحبه انجام داده و این ادعا را رد نمودند

سخنگوی وزارت خارجه چین با غیر قابل باور خواندن ادامه دروغ از سوی "مَت پوتینگر" به عنوان یکی از مقامات عالی رتبه دولت آمریکا گفت: نمی دانم پوتینگر به نمایندگی از دولت آمریکا و یا از سوی خودش این ادعا را بیان می کند، اما اگر از سوی دولت این ادعا را مطرح کرده باید مدارک خود را ثابت کند.

وی افزود: با توجه به وجود اطلاعاتی در ارتباط با پایگاه دتریک و شیوع "آنفلوآنزا" در پاییز سال 2019 و همه گیری کووید 19 که رسانه های داخلی آمریکا افشا کرده اند، چرا آمریکا تا کنون به کارشناسان سازمان بهداشت جهانی اجازه تحقیق درباره منشاء این ویروس را نداده است.  

گفتنی است، ویروس کرونا نخستین بار اواخر سال 2019 میلادی در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد اما چین معتقد است شناسایی این ویروس در ووهان دلیلی بر اینکه این کشور منشا تولید این ویروس باشد.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2678)

مرتبط:

نظر وزیر امور خارجه چین در مورد منشا ویروس کرونا
اردوغان: هدف ما خرید 50 میلیون دوز واکسن کرونا از چین و آلمان است
شهر ووهان چین چگونه از شر ویروس کرونا خلاص شد؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک