08:57 25 ژانویه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2671)
0 71

زنی از کارکنان بخش بهداشت پرتغال، 48 ساعت پس از تزریق واکسن کرونای شرکت بیوان تک-فایزر به ناگهان درگذشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیلی میل، سونیا آسویدو از کارکنان بخش بهداشت پرتغال، 48 ساعت پس از تزریق واکسن کرونای شرکت بیوان تک-فایزر به ناگهان درگذشت.

این زن 41 ساله پس از اینکه در 30 دسامبر واکسن کرونای شرکت بیوان تک-فایزر را تزریق کرد هیچ عارضه جانبی را احساس نکرد، اما در اول ژانویه ناگهان درگذشت. علت مرگ وی توسط کالبد شکافی مشخص خواهد شد که در 5 یا 6 ژانویه انجام می شود.

ابیلیو پدر سونیا گفت: "دخترم هیچ مشکل سلامتی نداشت و [پس از واکسیناسیون] نیز هیچ علائمی نداشت. نمی دونم چه اتفاقی افتاده. من نیاز به پاسخ دارم من می خواهم بدانم چه چیزی منجر به مرگ دخترم شده است."

در انستیتوی انکولوژی پرتغال در پورتو، جایی که این زن کار می کرد، آنها تأیید کردند که در هنگام واکسیناسیون و چندین ساعت پس از تزریق از او شکایتی دریافت نکردند. علاوه بر آسویدو، 537 کارمند دیگر همان موسسه نیز واکسینه شدند.

واکسن تولید شده توسط شرکت بیوان تک-فایزر در حال حاضر تنها واکسن ویروس کرونا است که توسط اتحادیه اروپا تأیید شده است. 200 میلیون دوز از این واکسن برای کشورهای اتحادیه اروپا سفارش داده شده است و برای خرید 100 میلیون دوز دیگر نیز صحبت می شود.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2671)

مرتبط:

هشدار روحانی به مردم درباره احتمال موج دیگری از کرونا
روحانی ابراز امیداوری کرد که خرید واکسن کرونا طی هفته های آتی انجام شود
شناسایی 5960 مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران در شبانه روز گذشته
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک