05:27 12 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

عوارض ناشی از این عفونت در دهه‌های بعدی زندگی کودکان ظاهر خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تارنمای« مداسکیپ»، بر طبق نتایج یک تحقیق، کروناویروس در اکثر مواقع به عروق خونی کودکان آسیب می‌رساند و عوارض ناشی از این عفونت در دهه‌های بعدی زندگی آنان مشاهده خواهد شد.

پژوهشگران، نشانگر بیولوژیکی مرتبط با آسیب عروق خونی را در کلیه کودکان مبتلا به «SARS-CoV-2» صرف نظر از شدت بیماری دریافتند. آنها تأکید می‌کنند، اگرچه اکثر کودکان مبتلا به عفونت کروناویروس دچار نوع خفیف بیماری می شوند اما تهدید جدی برای سلامت این گروه از کودکان در آینده وجود دارد. آسیب به عروق خونی می تواند با افزایش ریسک بیماری هایی نظیر فشارخون بالا، آسیب به کلیه ها یا بیماری قلبی عروقی همراه باشد.

محققان در بیمارستان کودکان فیلادلفیا سطح بالایی از نشانگر زیستی مرتبط با آسیب رگ‌های خونی را در کودکان مبتلا به عفونت «SARS-CoV-2» کشف کرده‌اند، حتی اگر کودکان علائم حداقلی ابتلا به کووید 19 را داشته باشند یا هیچ علائمی نداشته باشند.

درصد زیادی از کودکان مبتلا به این عفونت از معیارهای بالینی و تشخیصی میکروآنژیوپاتی ترومبوتیک (TMA) برخوردارند. «TMA» یک وضعیت بالینی پاتولوژیک است که طی آن تجمع فیبرین و پلاکت در عروق کوچک،همراه با کاهش کارکرد اندام‌ها و کم خونی مشاهده می‌شود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک