07:38 22 ژانویه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2657)
0 21

محققان انگلیسی در حال بررسی یک داروی جدید برای ایجاد ایمنی فوری در برابر بیماری کرونا هستند.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از پرتال "ساینس آلرت" دانشمندان در انگلیس آزمایش داروی جدیدی با استفاده از آنتی بادی ها برای درمان کرونا را استفاده کردند.

محققان می‌گویند، اگر موثر بودن داروی جدید اثبات شود، در این صورت مبتلایان به SARS-CoV-2 در برابر پیشرفت های بعدی در برابر کووید 19 محافظت خواهند شد.

این دارو با نام AZD7442  توسط پژوهشگران کالج دانشگاهی لندن و شرکت آسترازنکا  با استفاده از آنتی بادی خون افراد مبتلا به کرونا ساخته شده که به ایمن شدن آن‌ها در برابر ویروس کووید -19 کمک می‌کند.

مصرف داروی جدید مانع ابتلای مجدد افراد به بیماری کرونا می‌شود. بنابراین مصرف آن فقط به کسانی توصیه می‌شود که پیش از این به ویروس کووید -۱۹ آلوده شده‌اند. در صورتی که ثابت شود این روش درمانی مانع ابتلای مجدد افراد به بیماری کرونا می‌شود، می‌توان شیوع ویروس کووید -19را به میزان قابل توجهی کاهش داد. داروی مورد نظر شامل یک ترکیب آنتی بادی است که AZD7442 نام دارد و توسط شرکت آسترازنکا تولید شده است. AZD7442 به جای اینکه سیستم ایمنی بدن را تحریک کند تا برای مقابله با عفونت، آنتی بادی تولید کند از آنتی بادی‌های مونوکلونال که در آزمایشگاه تولید شده است استفاده می‌کند.

گفتنی است، در صورتی که این دارو به مدت 6 تا 12 ماه ایمنی به وجود بیاورد در کاهش شیوع ویروس کووید -19 نقش مهمی خواهد داشت.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2657)

مرتبط:

دستور نظامی بایدن برای تسریع در تولید واکسن ضد کرونا
همکاری روسیه با چین در زمینه تولید واکسن ضد کرونا
واکسیناسیون علیه کرونا با واکسن روسی "اسپوتنیک وی" در آرژانتین آغاز شد
۹۲٪ دریافت کنندگان واکسن اسپوتنیک V ، کرونا نمی گیرند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک