10:13 26 ژانویه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2678)
0 31

پروفسورالكساندر گینتسبورگ مدیر مرکز علمی گامالیا، سازنده واكسن روسی Sputnik V اعلام کرد تاكنون هیچگونه واکنش حساسیتی شدید نسبت به این واكسن مشاهده نشده است.

به گزارش اسپوتنیک، پیش از این ، رسانه ها با استناد به منابع خود دادند که یک کارمند بهداشتی در نیویورک پس از تزریق واکسن کرونای فایزر  شرکت آمریکایی Pfizer ، واکنش آلرژیک شدیدی را تجربه کرد دو کارمند مراقبت های بهداشتی در ایالت آلاسکا در ایالات متحده پس از دریافت اولین دوز این واکسن ساخت شرکت های   BioNTech  و Pfizer ، به کمک نیاز داشتند. یکی از آنها به بیمارستان رفت. طبق گزارش رسانه ها ، واکنش او نسبت به واکسن همان واکنشی بود که قبلاً در دو کارمند بهداشتی پس از واکسیناسیون در انگلیس نشان داده شده بود.

 

پروفسورالكساندر گینتسبورگ در توضیح این اخبار  در مورد واکسن فایزر گفت: "واکنش های آلرژیک شدید پس از استفاده از واکسن Sputnik V در طی آزمایشات بالینی  فازهای اول ، دوم ، سوم  و همچنین هنگام واکسیناسیون مشاهده نشده است."

این دانشمند خاطرنشان کرد که تا به حال بیش از 700 هزار شهروند روسیه با واکسن Sputnik V واکسینه شده اند و کلیه عوارض جانبی در استفاده از این دارو توسط وزارت بهداشت و اداره نظارت های بهداشتی روسیه بسیار دقیق کنترل می شود.

پروفسورالكساندر گینتسبورگ همچنین تأیید کرد که در حال حاضر به دلیل تزریق واکسن Sputnik V هیچکس  در بیمارستان بستری ا نشده است.

در ماه اوت ، وزارت بهداشت روسیه  اولین واکسن در جهان را برای پیشگیری ازکووید 19 را ثبت کرد که توسط مرکز تحقیقات علمی گامالیا در مسکو تهیه شده است. این واکسن در دو بخش با فاصله سه هفته  به داوطلبان تزریق می شود.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2678)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک