13:41 04 اوت 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
0 22

وزیر بهداشت ترکیه اخبار منتشر شده درباره خودداری این کشور از خرید واکسن روسی ویروس کووید – 19 را تایید نکرد.

به گزارش اسپوتنیک، فخرالدین کوجا، وزیر بهداشت ترکیه خودداری کشورش از خرید واکسن روسی علیه ویروس کرونا را تأیید نکرد.

اوایل روز چهارشنبه، کانال تلویزیونی Haberturk با استناد به بیانیه کوجا گفت که آنکارا واکسن روسی علیه ویروس کرونا را خریداری نخواهد کرد، زیرا ادعا می شود که با نتایج آزمایشگاهی مطابقت ندارد.

کوجا به خبرنگاران گفت: "در مورد واکسن روسی. همانطور که می‌دانید، این آزمایش باید در زمینه سم شناسی مورد تایید قرار گیرد. ما این کار را در کشور خود آغاز می‌کنیم. اگر همه چیز موفقیت آمیز باشد، می توانم بگویم که مشکلی پیش نخواهد آمد."

همانطور که کوجا قبلاً گفته بود، بیماری همه گیر ویروس کرونا در چندین منطقه ترکیه، از جمله استانبول، به پیک سوم رسیده است. طی هفته گذشته، این کشور بارها و بارها رکورددار موارد جدید ویروس کرونا و مرگ ناشی از آن در روز بوده است. طبق گفته وزیر بهداشت، ترکیه تا آوریل سال آینده 100 میلیون دوز واکسن ویروس کرونا خریداری خواهد کرد. اولین دسته واکسن شرکت چینی SinoVac پس از 11 دسامبر وارد کشور می شود و در پایان ماه قرار است واکسیناسیون پس از طی روندهای آزمایشگاهی کیفیت واکسن آغاز شود. علاوه بر این، ترکیه از برنامه های خود برای خرید حداقل 25 میلیون دوز واکسن BioNTech Pfizer خبر داده است.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک