09:39 25 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 011

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام داشت: این اتحادیه باید راهی برای پیوستن دوباره آمریکا به برجام و پایبند کردن کامل ایران به این توافق پیدا کند.

به گزارش اپوتنیک به نقل از خبرگزاری تسنیم، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اظهار کرد: توافق هسته ‌ای، نقطه عطفی در زمینه دیپلماسی به ‌شمار می ‌رود و اتحادیه اروپا و آمریکا باید دنبال راه‌ هایی برای تجدید حیات این توافق و توسعه آن باشند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرد: چنین توافقی می ‌تواند به ‌شکل توافق بزرگتری باشد که مطالباتی گسترده ‌تر از ایران دارد و به ‌ازای آن مشوق ‌های اقتصادی بیشتری مطرح می‌ کند و در آن مسائلی مطرح می ‌شود که بر نگرانی‌ های مشروع منطقه‌ ای، هم نگرانی ‌های ما و هم نگرانی ‌های ایران اثر گذارند.

ابراز علاقه مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای توسعه برجام در حالی است که روز گذشته سعید خطیب ‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: مواضع ایران درباره برجام، ثابت و بدون تغییر است.

برجام یک بار مذاکره شد، این توافق نتیجه مقاومت ایران بوده، امضا شده و در قطعنامه ۲۲۳۱ درج شده است. نه ایران چیزی را که یک بار مذاکره شده است مجدداً مذاکره می ‌کند و نه الزام‌ آور بودن قطعنامه ۲۲۳۱ از آن کم می‌ شود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک