16:53 11 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 26

طبق گزارش سازمان همکاری و دفاعی ایالات متحده، این کشور در سال ۲۰۲۰ تسلیحات و ادوات نظامی به ارزش بیش از نیم میلیارد دلار به اوکراین فروخته است.

به گزارش اسپوتنیک، با استناد به گزارش سازمان همکاری و دفاعی ایالات متحده در سال ۲۰۲۰، ایالات متحده تسلیحات به اوکراین با مبلغی رکوردی ۵۱۰.۵ میلیون دلار فروخت.

برای مقایسه، در سال ۲۰۱۹ این رقم ۲۷۲.۴ میلیون دلار، در سال ۲۰۱۸ این مبلغ به ۲۵۰.۷ میلیون، در سال ۲۰۱۷ - ۲۰۷.۷ میلیون و در سال ۲۰۱۶ - ۲۲۶.۵ میلیون دلار بوده است. در دوره ۱۹۵۰ تا ۲۰۱۵، ایالات متحده در کل ۱۷۹.۲ میلیون دلار اسلحه به اوکراین تحویل داده است.

در ماه نوامبر، کنستانتین ماکینکو معاون مرکز تجزیه و تحلیل استراتژی ها و فن آوری ها، در مورد نتایج آخرین درگیری در قره باغ، که به نظر وی روسیه بازنده بود اظهار داشت: در حال حاضر نیروهای مسلح اوکراین دارای سیستم های تسلیحاتی هستند که روسیه ندارد، به ویژه سیستم های موشکی ضد تانک نسل سوم و هواپیماهای بدون سرنشین کامیکاز.

در ماه ژوئیه، الکسی دانیلوف دبیر شورای امنیت و دفاع ملی این کشور گفت که از سال ۲۰۱۵ تا سال جاری، واشنگتن کمک های نظامی خود را به کی یف به مبلغ دو میلیارد دلار ارائه می دهد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک