06:04 12 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 04

نخست وزیر اسرائیل در مراسمی خصوصی با سفیر آمریکا به مناسبت سومین سالگرد اقدام ترامپ در به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان "پایتخت اسرائیل" گفت: مردم یهود این را فراموش نمی کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در این مراسم با حضور دیوید فریدمن سفیر آمریکا از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به خاطر خوش خدمتی هایش برای این کشور تقدیر کرد.

وی به اقدامات ترامپ در طول ریاست جمهوری از جمله به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان "پایتخت ابدی اسرائیل" و همچنین به رسمیت شناختن "حاکمیت" اسرائیل بر بلندی های جولان و طرح به اصطلاح صلح وی موسوم به "معامله قرن" که نتانیاهو آن را "طرح صلحی واقع بینانه" توصیف میکند اشاره کرد.

همچنین بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل نیز گفت: "من خوشحالم که ترامپ اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت و برای همیشه پایتخت ما باقی خواهد ماند. ما از این حمایت بسیار خوشحالیم و البته به همکاری با دولت جدید امیدواریم."

 فریدمن نیز گفت: ترامپ در ۶ دسامبر ۲۰۱۷ تصمیمی "شجاعانه" اتخاذ کرد و بنابراین "پیامی واضح به جهانیان رساند که ایالات متحده بدون ترس کنار متحدان خود ایستاده است.

مرتبط:

تلاش دیگری از سوی ترامپ و نتانیاهو برای ممانعت از گفتگوی احتمالی واشنگتن و تهران
نتانیاهو: اسرائیل تقویت قدرت نظامی ایران در سوریه را برنمی تابد
سپاسگزاری نتانياهو از ترامپ
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک