20:59 28 ژوئیه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 65

وزارت امور خارجه امارات با انتشار بیانیه‌ای، ترور محسن فخری‌زاده را محکوم کرد.

به گزارش اسپوتنیک، در بیانیه وزارت امور خارجه امارات آمده است: درحالی که منطقه ما با بی ثباتی و چالش‌های امنیتی مواجه است این شرایط ما را به سوی همکاری برای جلوگیری از اقداماتی سوق می‌دهد که باعث افزایش تهدید ثبات کل منطقه می‌شود.

در این بیانیه تاکید شده است: دولت امارات با توجه به اعتقاد راسخ خود درباره ضرورت پایبندی به ثبات در منطقه، جنایت ترور ننگین آقای محسن فخری زاده را که می‌تواند به درگیری در منطقه دامن بزند، محکوم می‌کند.

وزارت خارجه امارات اضافه کرد: با توجه به شرایطی که منطقه ما در آن قرار دارد، دولت امارات از تمامی طرف‌ها می خواهد حداکثر میزان خویشتنداری را برای جلوگیری از کشانده شدن منطقه به سطح جدیدی از بی ثباتی و تهدید صلح، به کار گیرند.

شایان ذکر است که بیست و هفتم نوامبر رسانه های ایرانی از ترور محسن فخری زاده، یکی از دانشمندان رده بالای حوزه هسته‌ای و موشکی ایران در منطقه آبسرد دماوند (استان تهران) خبر داد. پس از آن وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در بیانیه‌ای اعلام کرد: متاسفانه تلاش تیم پزشکی برای احیاء محسن فخری‌زاده موفق نبود و دقایقی قبل این مدیر خدوم و دانشمند پس از سال‌ها تلاش و مجاهدت به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

مرتبط:

ایران: ممکن است سرویس‌های جاسوسی چند کشور در ترور فخری ‌زاده دخیل باشند
شورای شهر تهران با تغییر نام خیابان صنایع به نام فخری‌زاده موافقت کرد
با ترور دکتر فخری زاده، گره برجام کورتر می شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک