10:59 21 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
0 30

آژانس دارویی اروپا (EMA) مذاکرات را با تولید کننده واکسن روسی علیه ویروس کرونا Sputnik V آغاز کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، سخنگوی رسمی کمیسیون اروپا ضمن بیان این مطلب  گفت: "سازنده (واکسن روسی) با EMA تماس گرفته است و آنها در حال بحث و گفتگوهای اولیه هستند."

این سخنگو در عین حال توضیح داد که آژانس دارویی اروپا هیچ پیشنهادی برای فروش Sputnik V در بازار اروپا دریافت نکرده است.

به گفته وی ، کمیسیون اروپا هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد واکسن روسی ندارد.

وی افزود که آژانس دارویی اروپا توصیه هایی را ارائه می دهد که در وب سایت این سازمان منتشر می شود.

یک روز قبل ، کریل دیمترییف، رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اعلام کرد که این صندوق 22 اکتبر درخواست تأیید دارو توسط انجمن پزشکی اروپا را ارائه داد و احتمال تولید آن در آلمان را منتفی ندانست.

در اوایل ماه اوت ، وزارت بهداشت  روسیه اولین واکسن در جهان را برای پیشگیری از کووید 19  که توسط متخصصان مرکز ملی گامالیا با کمک صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه ساخته شده، ثبت کرد. نام آن Sputnik V بود.

در تابستان ، این  واکسن  با موفقیت دو مرحله تحقیق روی داوطلبان 18 تا 60 ساله را گذرانده است که در نهایت پاسخ ایمنی و آنتی بادی های SARS-CoV-2 را در داوطلبان ایجاد کرده است. مرحله آزمایشات پس از ثبت واکسن از سپتامبر آغاز شد. علاوه بر روسیه ، مطالعه این واکسن  در امارات ، ونزوئلا ، هند و بلاروس انجام می شود.

نتایج تحقیقات حاکی از آن است میزان ثمر بخشی این واکسن 91.4٪ در روز 28 ام پس از اولین تزریق و بیش از 95٪ در روز 42 ام پس از اولین تزریق است.

در ماه نوامبر ، وزارت صنعت و تجارت روسیه اعلام كرد كه مسكو با بوداپست در حال بحث درباره تولید واكسن روسی کرونا در مجارستان است ؛ یک سایت تولید در آنجا در حال آماده سازی است.

 

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک