جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

بریتانیا نیروی سایبری ملی خود را برای مقابله با کودک آزاری، گروه های تروریستی و دیگر تهدیدات تاسیس کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از  خبرگزاری مهر، این نیرو قادر به مقابله با اقدامات کشورهای مهاجم، گروه‌های تروریستی، شبکه‌های جرایم سازمان یافته و حلقه‌های بین‌المللی آزارگران کودک است.

در حقیقت نخستین نیروی سایبری بریتانیا متشکل از مرکز ملی امنیت سایبری، ستاد ارتباطات دولت (GCHQ)، آزمایشگاه علوم و فناوری دفاعی و ارتش بریتانیا است.

هدف این سازمان فراهم کردن کمک‌های پیشرفته فناورانه برای عملیات‌های مختلف جنگی زمینی گرفته تا مقابله با استفاده از اینترنت برای کودک آزاری است.

به گفته مقامات دفاعی و اطلاعات بریتانیا، با توجه به تهدیدهای حوزه سایبری، نیاز برای ایجاد چنین نیروی متمرکزی افزایش یافته است.

طی ۶ ماه گذشته حملات سایبری علیه زیربنای استراتژیک و تلاش برای هک تحقیقات درباره کووید ۱۹ در بریتانیا افزایش یافته است. از سوی دیگر انتشار اخبار جعلی نیز وسیع‌تر شده است.

همچنین به گفته ژنرال پاتریک ساندرز رئیس فرماندهی استراتژیک بریتانیا ارتش این کشور ماهانه با ۱۸۰ حمله سایبری دست و پنجه نرم می‌کند.

پیش بینی می‌شود نیروی سایبری بریتانیا با ۳ هزار پرسنل فعالیت خود را آغاز کند اما تعداد مقرهای آن در سراسر کشور افزایش می‌یابد.

 

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک