20:51 23 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 22

مرد آمریکایی که برای اسکی بازی به ایتالیا سفر کرده بود در طول سفر احساس ناخوشایندی به وی دست می دهد و متوجه می شود که به کرونا مبتلا شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پیپل، گرگ گارفیلد 53 ساله در فوریه سال 2020 هنگامی که با دوستانش به ایتالیا برای اسکی بازی روی کوه سفر کرده بود به کووید19 مبتلا شد.

وی در طول این سفر احساس ناخوشی کرد و پس از رسیدن به خانه اش در لس آنجلس به پزشک خانواده مراجعه کرد. دکتر وی موفق شد مقامات محلی را متقاعد کند که یکی از معدود تست های موجود کووید-19 را روی گارفیلد تست کنند که نتیجه مثبت بود. وی بخاطر عدم توانایی نفس کشیدن و درد در ریه ها در بیمارستان بستری شد.

دو روز بعد، گارفیلد درگیر به دستگاه تنفس مصنوعی متصل شد. وی دچار عوارض شد: فشار خون وی به شدت کاهش یافت، دچار سپسیس، نارسایی چند عضو و عفونت استافیلوکوکی شد. پزشکان با تمام وجود برای زنده ماندن او جنگیدند، اما در این شرایط از هر 100 نفر یکی زنده ماند.

در اوایل آوریل، بیمار از بخش مراقبت های ویژه به بخش عادی منتقل شد. او 22 کیلوگرم وزن کم کرد، سه انگشت پایش سیاه شد و به دلیل اختلال در جریان خون، هشت انگشت دستانش قطع شد. 64 روز پس از بستری شدن در بیمارستان، گارفیلد از بیمارستان مرخص شد.

پس از آن هفت عمل جراحی برای بازگرداندن انگشتان پا و دستان وی انجام شد. گارفیلد خود را خوش شانس ترین انسان روی زمین می داند و قصد دارد در ماه دسامبر دوباره اسکی بازی کند. این مرد از هموطنان خود می خواهد که همه محدودیت های ناشی از بیماری همه گیر کووید-19 را رعایت کنند.

 

مرتبط:

آمریکا در شمار مبتلایان جدید به کرونا رکورد زد
طی شبانه روز گذشته 20.4 هزار نفر در روسیه به ویروس کرونا مبتلا شدند
در شبانه روز گذشته 11737 نفر در ایران به کرونا مبتلا و 461 نفر فوت کردند
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک