جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
0 10

سوئد که در موج اول شیوع ویروس کرونا از قرنطینه استفاده نکرد ، به شکست رویکرد رسیدن به مصونیت جمعی خود در برابر این بیماری همه گیر اعتراف کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه فایناشنال تایمز، آندرس تگنل ، مدیر آژانس بهداشت عمومی سوئد ، در مورد عدم تحقق  امید به بهتر شدن وضع در این کشور در جریان موج دوم کووید 19 در مقایسه با فنلاند و نروژ  همسایگان سوئد صحبت کرد که مقامات آنها از قرنطینه دست برنداشتند. خاطرنشان می شود که در حال حاضر تعداد افراد مبتلا  به ویروس کرونا  بستری در بیمارستان های در سوئد ، سریعترین رشد را در اروپا دارد ویک پنجم تست های کرونا  در استکهلم مثبت است.

لنا اینهورن، متخصص  ویروس شناس  نیز اظهار داشت که آزمایش سوئد برای مبارزه با کووید 19 ناموفق بوده است. آخر شاخص سرانه موارد ابتلا به کرونا در این کشور هشت برابر بیشتر از فنلاند و 3.5 برابر بیشتر از نروژ است.

سوئد به تنها عضو اتحادیه اروپا است که از اعمال تدابیر سختگیرانه در رابطه با بیماری همه گیر ویروس کرونا خودداری کرده است. مقامات این کشور ادعا کردند که با این روش می توان از وارد کردن شوک های جدی برای اقتصاد سوئد جلوگیری کرد. با این حال ، منتقدان این رویکرد در داخل و خارج از کشور تأکید کردند که در نهایت ثمره اقتصادی این سیاست بهتر از سایر کشورها با شرایط مشابه نبوده است.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک