13:42 02 اوت 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
عملیات نیروی هوافضای روسیه در سوریه (58)
0 16

خودروی زرهی «تیگر» روسیه بر اثر انفجار در سوریه آسیب جزئی دید.

به گزارش اسپوتنیک، آلکساندر گرینکویچ، معاون رئیس مرکز آشتی طرف های درگیر در سوریه اعلام کرد که در مسیر حرکت کاروان نظامیان روسیه در سوریه انفجاری رخ داد. بر اثر این انفجار خودروی زرهی روسیه آسیب جزئی دید.

به گفته وی، این حادثه در زمان گشت در مسیر درعا در سوریه رخ داد. نیروهای سوریه، کاروان نظامیان روسیه را همراهی می کردند.

گرنکویچ در خاتمه گفت:« تمام خودروها و نظامیان روسیه بدون آسیب به محل استقرار خود برگشتند. فرماندهی واحدهای روسیه در سوریه در همکاری با سازمان های امنیت سوریه انجام بازرسی در خصوص این حادثه را سازماندهی کردند».

جنگ سوریه با یک سری تظاهرات گسترده و در نهایت درگیری‌های نظامی در کشور سوریه آغاز شد که از 26 ژانویه 2011 شروع شده‌است که تأثیرگرفته از تحولات سیاسی منطقه خاورمیانه موسوم به بهار عربی است. حکومت سوریه از پشتیبانی و حضور نیروهای ایران، روسیه، شبه نظامیان شیعه عراقی و حزب‌الله لبنان برخوردار بوده‌است.

داعش (سازمان تروریستی ممنوعه در روسیه)که زمانی بر بخش‌های شرقی سوریه حکومت می‌کرد و حدود نیمی از خاک این کشور را در کنترل داشت هم با دولت‌های سوریه و عراق و هم با اپوزیسیون سوریه درگیر جنگ بود که در حال حاضر با از دست دادن قسمت اعظم قلمرو خود به نواحی کوچکی در بیابان‌های شرق سوریه محدود شده‌است.

موضوع:
عملیات نیروی هوافضای روسیه در سوریه (58)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک