08:17 15 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01

عربستان بعد از قرنطینه هشت ماهه شهر مدینه را برای ورود خارجی ها باز کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، رسانه‌های عربستان از ورود نخستین گروه از زائران پاکستانی به شهر مدینه اطلاع دادند. به این گروه که برای مراسم عمره وارد عربستان شده‌اند، اجازه زیارت مسجد پیامبر (ص) نیز داده شد. 
عربستان با شیوع ویروس کرونا ورود زائران خارجی را به کشور متوقف کرده بود و حتی حج را با حضور محدود اتباع خارجی مقیم این کشور برگزار نمود. اما با از سرگیری مراسم عمره، دولت عربستان اطلاع داد در صورت کنترل ویروس کرونا در این کشور، به تدریج و کنترل‌شده اجازه زیارت عمره را به زائران خارج از این کشور خواهد داد. تا کنون زائرانی از پاکستان و اندونزی توانسته اند در مراسم عمره شرکت کنند.

زائران حج تمتع در حال طواف خانه خدا با رعایت فاصله اجتماعی
© REUTERS / Saudi Ministry of Media

روز دوشنبه برای اولین بار طی مدت هشت ماه گذشته، ۳۷ نفر از اتباع پاکستان پس از انجام مناسک عمره در شهر مکه، وارد شهر مدینه شدند. وزارت حج عربستان اعلام کرده است: ظرفیت محدودی برای زیارت مسجد پیامبر (ص) تعیین شده و ورود زائران به این مسجد براساس نوبتی است که در نرم‌افزار «اعتمرنا» مشخص می‌گردد.
در جریان برنامه تدریجی عمره، روزانه ۲۰ هزار نفر می‌توانند مناسک عمره را به‌جا آورند و ۶۰ هزار نفر در مسجدالحرام و مسجدالنبی (ص) نماز برپا کنند.
بنا بر اعلام وزارت حج عربستان، گروه سنی عمره‌گزاران خارجی باید از ۱۸ تا ۶۵ سال باشد. عمره‌گزاران باید گواهی معاینه (PCR) و منفی بودن ابتلا به کرونا از یک آزمایشگاه مورد اعتماد عربستان را ۷۲ ساعت پیش از ورود به این کشور گرفته باشند.
بر اساس این پروتکل‌ها، عمره‌گزاران به محض ورود به عربستان سه روز در یک هتل قرنطینه می‌شوند.


مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک