13:40 27 ژوئیه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 142

معاون اجرایی کمیسیون اروپا اعلام کرد: اتحادیه اروپا قصد دارد از روز سه شنبه برای کالاهای آمریکایی مالیات وضع کند.

والدیس دومبروسکیس معاون اجرایی کمیسیون اروپا گفت: اتحادیه اروپا قصد دارد از روز سه شنبه عوارض کالاهای آمریکایی را معرفی کند.

دومبروفسکیس در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: اتحادیه اروپا پس از امروز از حقوق خود استفاده خواهد کرد و اقدامات متقابل را که سازمان تجارت جهانی در (اختلاف) بوئینگ به ما اختصاص داده است، مشخص خواهد کرد.

کمیسیون اروپا منافع تمام کشورهای اتحادیه اروپا را در سازمان تجارت جهانی در نظر می گیرد.

در ماه مه ۲۰۱۸، سازمان تجارت جهانی تصمیم نهایی در مورد به رسمیت شناختن یارانه های غیرقانونی ایرباس توسط کشورهای اتحادیه اروپا گرفت، زیرا این امر موجب نقض منافع نگرانی آمریکایی بوئینگ شده بود.

این سازمان به ایالات متحده اجازه داده است تا سالانه ۷.۵ میلیارد دلار بر واردات کالا از اتحادیه اروپا عوارض وضع کند.

در ژوئیه سال جاری، ایرباس با دولت های فرانسه و اسپانیا موافقت کرد تا قرارداد سرمایه گذاری های اولیه قابل بازگشت برای برنامه هواپیمای A350 را اصلاح کند؛ پس از آن، کمیسیون اروپا اعلام داشت، که اکنون اتحادیه اروپا به طور کامل با تصمیمات سازمان تجارت جهانی در مورد یارانه ها در این اختلاف مطابقت دارد، اما ایالات متحده از حذف تعرفه ها خودداری کرد.

به گفته رابرت لایت هایزر دفتر نماینده بازرگانی ایالات متحده، این اقدامات همچنان ۷.۵ میلیارد دلار تجارت در سال را پوشش می دهد و عوارض ۱۵ درصد قبلی برای هواپیماها و ۲۵ درصد برای سایر محصولات خواهد بود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک