15:56 28 ژوئیه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 211

ایالات متحده جنگنده های اف 22 به اسرائیل می فروشد ایالات متحده پبشنهاد فروش جنگنده های نسل پنجم F-22 Raptor به اسرائیل را تصویب کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه  Air Recognition ، پس از تصمیم گیری درباره فروش هواپیماهای جنگنده  F-35 Lightning II  به امارات متحده عربی ، اکنون ایالات متحده با فروش تقریبا   50 فروند هواپیمای جنگنده   F-22 Raptor با قیمت تقریبی 10.4 میلیارد دلار به اسرائیل موافقت کرده که این یک تصمیم بی سابقه است زیرا این جنگنده پیشرفته تا به حال هرگز به کشورهای خارجی فروخته نشده بود.

سوخو 57 دشمن مرگبار اف 22
© Sputnik / The Ministry of Defence of the Russian Federation

در ماه اکتبر نشریه  Breaking Defense اعلام کرده بود  که ایالات متحده با تامین دسترسی مستقیم اسرائیل به ماهواره های مخفی سیستم مادون قرمز فضایی هشدار دهی در باره شلیک موشک های بالستیک (SBIRS) ، فروش جنگنده های نسل پنجم F-35 Lightning II به امارات متحده عربی را جبران کرده و به این شکل از تل آویو دلجویی خواهد نمود.

در همان ماه ، خبرکزاری بلومبرگ  با استناد به منابع گزارش داد كه وزارت امور خارجه آمریكا حمایت خود را از پیشنهاد فروش 50 فروند جنگنده F-35 به امارات را به كنگره این کشور اعلام كرده است.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک