15:12 28 ژوئیه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 299

وزیر امور شهرک ‌سازی‌ اسرائیل معتقد است که بازگشت بایدن به برجام می‌تواند به جنگ ایران و اسرائیل منجر شود

به گزارش اسپوتنیک، صخی هانگبی، وزیر امور شهرک ‌سازی‌ اسرائیل گفت: در صورت پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده و بازگشت آمریکا به برجام، می‌تواند به جنگ بین ایران و اسرائیل منجر شود.

به نقل از جروزالم پست، این وزیر اسرائیلی یادآور شد که بایدن بارها در مورد تصمیم خود برای بازگشت به توافق هسته ای با جمهوری اسلامی صحبت کرده است. لغو تحریم های بین المللی می تواند ایران را تقویت کند که در نهایت "منجر به درگیری شدید اسرائیل و ایران می شود.

به گفته هانگبی، توافق احتمالی دونالد ترامپ با جمهوری اسلامی اما متفاوت خواهد بود، چرا که چنین توافقی بر اثر فشار حداکثری دولت ترامپ بر ایران به وقوع خواهد پیوست.

در سال 2018، ایالات متحده تحریم ها علیه ایران را به طور کامل بازگرداند و از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که برنامه هسته ای ایران را محدود می کند، خارج شد.

شایان ذکر است که انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برگزار شده و هم اکنون شمارش آرا ادامه دارد. هر دو نامزد ریاست جمهوری یعنی دونالد ترامپ و جو بایدن خود را پیروز رقابت می دانند؛ دونالد ترامپ در عین حال به روند شمارش آرا اعتراض و اعلام کرده که در روند شمارش "تقلب" رخ داده است. بر اساس آمار منتشره توسط رسانه‌ها، جو بایدن تاکنون با کسب ۲۶۴ رای الکترال در مقابل ۲۱۴ رای الکترال ترامپ، پیشتاز این رقابت انتخاباتی است و شانس بیشتری برای پیروزی در این رقابت دارد.

مرتبط:

رئیس مجلس نمایندگان آمریکا: برای دولت جدید بایدن آماده می شویم
سرویس مخفی آمریکا سطح حفاظت از بایدن را افزایش می‌دهد
تقابل بایدن با ایران در صورت ورود به کاخ سفید
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک