02:41 06 دسامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2400)
0 0 0

طبق ارقام منتشره از سوی دانشگاه آمریکایی جان هاپکینز که به جمع بندی تعداد موارد تأیید شده ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا (کووید 19) در جهان بر اساس داده های دولت ها و همچنین رسانه ها و سایر منابع اشتغال دارد، تعداد مبتلایان این بیماری وحشتناک از 48 میلیون نفر نیز گذشته است.

به گزارش اسپوتنیک، طبق آخرین ارقام منتشره از سوی این  دانشگاه ، تعداد موارد ابتلا به کووید 19 در جهان به 48005،784 نفر رسیده و تا به حال  1،224،111 از مبتلایان فوت کرده اند.

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس جدید کرونا را «همه‌گیر» اعلام کرد. کرونا ویروس در اواخر دسامبر سال گذشته میلادی در شهر ووهان چین شیوع  پیدا کرد. ابتدا مقامات چین از شیوع نوعی از ذات الریه با منشا ناشناخته خبر دادند اما  دیرتر کارشناسان  به این نتیجه رسیدند که عامل ایجاد کننده آن  یک ویروس جدید از نوع کرونا است. اکنون با گذشت چندین ماه ، میزان شیوع این ویروس در چین کاهش یافته اما این بیماری هولناک به کشورهای دیگر رخنه کرده است. در ایران و دیگر کشورها از مردم خواسته شده است که برای جلوگیری از گسترش شیوع این بیماری از ماسک بهداشتی و دستکش استفاده کرده و فاصله خود با افراد دیگر را حفظ کرده و بیشتر از  1.5 تا دو متر به آنها نزدیک نشوند.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط تا حدود 14 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی و سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2400)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک