09:22 24 نوامبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 34

مهاجمان حمله به کنیسه در مرکز وین، مشتریان یک رستوران را به گروگان گرفتند.

به گزارش اسپوتنیک، رستوران وین گزارش مربوط به گروگان گیری همزمان با تیراندازی در مرکز شهر را تکذیب کرد، پیشتر گزارش شده بود که گروگان گیری در رستوران ژاپنی در منطقه هفت رخ داده. قبل از آن نیز تیراندازی در کنیسه در منطقه اول - مرکزی وین صورت گرفته بود.

رسانه های اتریشی دوشنبه شب از حمله به یک کنیسه در مرکز وین خبر دادند. پلیس تیراندازی را تأیید کرد و گفت که چندین نفر زخمی شدند. کانال تلویزیونی OE24، به نقل از پلیس، هفت کشته را در این حادثه گزارش داد. به گفته وی، در مجموع حدود 50 تیر در خیابان نزدیک کنیسه شلیک شده است. بر اساس گزارش رسانه ها، یک مهاجم خود را منفجر کرد و دیگر مهاجمان ممکن است در حال فرار باشند.

وزارت کشور اتریش تروریستی بودن این حمله را رد نکرد.

صحبت درباره چندین مهاجم است. طبق اطلاعات اولیه، یکی از مهاجمان کشته شده و نفر دوم در حال فرار است.

در مجموع، حدود 50 صدای شلیک تیر در خیابان نزدیک کنیسه شنیده شده و صدای تیراندازی نیز در یک میخانه نزدیک محل حادثه نیز شنیده شده است. گزارش شده است که تیراندازی با یک مسلسل انجام شده است.

​گفته می شود عامل این حادثه هنوز در حال فرار است. به گفته پلیس در این زمینه اقدام به تعقیب عمده ای کرده است. طبق آخرین اطلاعات پلیس، در تبادل آتش در منطقه اینرن استات داخل شهر چندین نفر زخمی شدند. هفت نفر در این حادثه کشته شده اند.

مرتبط:

گروگان گیری در آلمان
حمله به کنیسه ای در اتریش
وزارت کشور اتریش، تروریستی بودن حمله به کنیسه را رد نکرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک