06:48 14 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
0 0 0

آلمان در پی افزایش شیوع ویروس کرونا در این کشور، قرنطینه های شدیدی را در این کشور وضع کرده است.

به گزارش اسپوتنیک، آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان با اتنشار پیامی که در وب سایت دولت این کشور منتشر شده است، اعلام کرد که در پی افزایش شیوع ویروس کرونا در این کشور، قرنطینه های شدیدی را در این کشور وضع کرده است.

براساس این گزارش، از 2 نوامبر در آلمان، به ویژه رستوران ها، بارها، سینماها، اماکن تفریحی، باشگاه های بدن سازی و استخرها تعطیل شده و ساعات کاری مغازه ها نیز محدود می شود.

اعلام شده که هتل های این کشور در قرنطینه، به استثنای شهروندانی که در سفرهای کاری هستند، اجازه پذیرش گردشگران را ندارند. همچنین تاکید شده که تجمع بیش از ده نفر در مکانهای عمومی ممنوع است.

براساس محدودیت های وضع شده، قرنطینه در این کشور حداقل تا پایان پاییز ادامه خواهد داشت.

صدر اعظم آلمان گفت: این اقدامات برای جلوگیری از فروپاشی سیستم مراقبت های بهداشتی آلمان ضروری است.

شایان ذکر است که در اروپا، شیوع های ویروس کرونا افزایش می یابد. اسپانیا و ایتالیا پیش از این به دلیل وخیم تر شدن وضعیت، محدودیت های قرنطینه ای را سخت تر کرده اند. در اسپانیا مقامات این کشور منع رفت و آمد بین ساعت 11 شب تا 6 صبح را تأیید کردند. در ایتالیا سالن های ورزشی، استخرها، سینما و تئاتر تا 24 نوامبر تعطیل هستند. همچنین بعد از ساعت 18:00 تمام بارها، رستوران ها و کافه ها تعطیل می شوند.

در 28 اکتبر نیز امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه از 30 اکتبر تا اول دسامبر قرنطینه را در این کشور محدودیت هایی قرنطینه ای برقرار کرد.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)

مرتبط:

کشوری که اولین روز بدون ویروس کرونا را جشن می گیرد
دانشمندان : ویروس کرونا می تواند باعث اختلالات روانی شود
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک