18:19 17 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 5838

وزارت امور خارجه فرانسه خواسته برخی کشورهای اسلامی برای تحریم محصولات فرانسه را بی معنی خواند و تأکید کرد که باید سریعاً چنین اقداماتی متوقف شود.

به گزارش اسپوتنیک در اطلاعیه وزارت امور خارجه فرانسه در پاسخ به فراخوان تحریم کالاهای فرانسوی در کشورهای عربی آمده است: "چندین کشور در خاورمیانه، در روزهای اخیر خواستار تحریم محصولات فرانسوی، به ویژه محصولات کشاورزی و همچنین درخواست های عمومی تر برای تظاهرات علیه فرانسه، گاهی اوقات با زبان نفرت انگیز است که از شبکه های اجتماعی منتشر می شود. ضروری است که حملات "مورد استفاده اقلیت رادیکال" و علیه پاریس پایان یابد."

شایان ذکر است، اتحادیه شرکت‌های تعاونی کویت در واکنش به اظهارات اخیر امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه که علیه پیامبر اسلام حرمت شکنی کرده بود، تمامی محصولات تولید فرانسه را از بازارهای کویت جمع آوری کرد. در این اقدام 50 شرکت تعاونی کویتی مشارکت  و اعلام کرده اند تا اطلاع ثانوی کالاهای تولید فرانسه را از بازارها و شعبات خود جمع آوری کرده و به فروش نمی‌رسانند.

این در شرایطی است که فعالان و بِلاگرهای جهان عرب نیز با انتشار مطالبی به طور گسترده خواستار تحریم کامل کالاها و تولیدات فرانسوی در کشورهای اسلامی و عربی شدند.

فعالان فضای مجازی در کشورهای مغرب، الجزایر، مصر، کویت ، بحرین، عربستان و دیگر کشورها از اقدام فعالان کویتی استقبال کرده و خواستار اقدام مشابه مسئولان کشورهای خود شده‌اند.

مرتبط:

پرتاب ترقه به سمت مسلمانان در مسجدی در پاریس
در پاریس دو زن محجبه با چاقو مورد حمله قرار گرفتند
خیابان های خلوت پاریس: پدیده ای عجیب پس از کرونا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک