11:54 16 ژوئن 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
1574

دستیار امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا اعلام نمود که به علت تحریم بیش از حد مسکو و تهران، امکان اعلام تحریم های بیشتر علیه روسیه و ایران وجود ندارد.

به گزارش اسپوتنیک، دستیار امنیت ملی رئیس جمهور آمریكا رابرت اوبراین اعلام نمود که ایالات متحده به میزان زیادی تحریم هایی را علیه روسیه و ایران وضع کرده است که دولت واشنگتن عملاً جایی برای محدودیت های جدید علیه هر دو کشور ندارد.

در گفتگو با خبرنگاران از وی در مورد پاسخ واشنگتن به ادعاهای اطلاعات آمریكا مبنی بر اینکه روسیه و ایران برخی اطلاعات مربوط به ثبت نام رای دهندگان آمریكایی را دریافت كرده اند و می خواهند بر انتخابات تأثیر بگذارند، سوال شد. وی در پاسخ گفت: "یکی از مشکلاتی که ما با ایران و روسیه داریم این است که اکنون آنقدر تحریم ها علیه این کشورها اعمال کرده ایم که فرصت و امکان بسیار کمی برای انجام هر کار دیگر و اعمال تحریم را داریم. اما ما در حال بررسی همه اقدامات مهار كننده احتمالی هستیم كه می توانیم علیه این كشورها اعمال كنیم ، همچنین سایر كشورها ، از جمله چین و برخی از كشورهای هنوز نام برده نشده است كه سعی می كنند در موضوع رأی دادن آمریكایی ها در انتخابات تأثیر بگذارند. این غیر قابل قبول است".

وی در انتها تأكید كرد كه واشنگتن "گزینه های تکمیلی" را در این زمینه بررسی می كند.

مرتبط:

پمپئو: هرگونه فروش سلاح به ایران مشمول تحریم های آمریکا خواهد شد
بیانیه وزارت خارجه ایران در خصوص تحریم سفیر آمریکا در عراق
ایران سفیر آمریکا در عراق را تحریم کرد
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک