02:52 03 اوت 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 174

فیلمی احساسی از شاهزاده سعودی که بعد از 15 سال زندگی در کما توانست دست خود را بلند کند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیلی میل، یکی از کارکنان بخش پزشکی ویدیویی از شاهزاده سعودی الولید بن خالد آل سعود در توییتر منتشر کرده که در این مدت حدود 200 هزار بازدید کننده داشت، این شاهزاده سعودی پس از 15 سال کما دست خود را حرکت داد و موج احساسی در اینترنت برانگیخت.

در این ویدیو پزشک رو به شاهزاده می کند و از او می خواهد که دست خود را حرکت دهد. الولید با شنیدن صدای او شروع به حرکت دادن انگشتان خود می کند. زن اصرار دارد که وی ادامه دهد و دست خود را بالاتر ببرد. شاهزاده به سخنان او واکنش نشان می دهد و اینار دست خود را کمی بالا می برد.

الولید در سال 2005 هنگام تحصیل در کالج نظامی تصادف کرد و به دلیل خونریزی مغزی به کما رفت و از آن زمان به بعد او به یک دستگاه تنفس مصنوعی وصل شده است. زمان حادثه پزشکان تشخیص دادند که وی دچار مرگ مغزی شده است. با این حال پدرش امید خود را برای بهبودی پسرش از دست نداد و حاضر به قطع درمان نشد. خالد بن طلال سومین پسر امیر طلال بن عبدالعزیز آل سعود و برادر ولید بن طلال میلیادر سرشناس سعودی است. وی که به «شاهزاده خوابیده» معروف است، 15 سال است در کما به سر می برد.

حدود پنج سال پیش وی از بیمارستان به خانه منتقل شد و پزشکان در آنجا از او مراقبت می کردند. یک سال پیش، خانواده رسماً اعلام کردند که شاهزاده الولید نسبت به صدای واکنش نشان داده و حرکت می کند. خالد بن طلال گفت: "الله، که بیش از ده سال از روح او محافظت کرد، می تواند او را دوباره زنده کند."

 

مرتبط:

واکنش سازنده ماده «نوویچوک» به خارج شدن ناوالنی از کما
بهبودی نسبی "ناوالنی" پس از خارج شدن از کما
اولین مصاحبه ناوالنی پس از خارج شدن از حالت کما
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک