19:56 20 ژانویه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 123

مقامات ایالات متحده و ناتو مدعی شدند که رادار سامانه اس-۴۰۰ ترکیه، اطلاعات هواپیماهای ناتو را به ارتش روسیه ارسال می‌کنند.

به گزارش اسپوتنیک؛ پرتال برکینگ دیفنس می‌نویسد که آخرین آزمایش‌های سامانه زمین به هوای اس-۴۰۰ روسی توسط ترکیه، که در پس زمینه تنش‌های فزاینده در روابط این کشور با یونان و ناتو انجام می‌شود، اختلاف بین آنکارا و متحدان آن در ناتو را بیشتر می‌کند.

این نشریه آمریکایی می‌افزاید: مقامات ایالات متحده و ناتو شکایت از این دارند که رادار روسی، هواپیماهای ناتو را به خطر می اندازد زیرا این سیستم می تواند اطلاعات عملیاتی را به ارتش روسیه بفرستد.

گفتنی است که پرتاب موشک‌های پدافند هوایی روسی در شانزدهم اکتبر انجام گردید و در طی آزمایشات ترکیه سه موشک پرتاب شدند که با موفقیت سه هدف را رهگیری کردند.

پیش از این وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اعلام داشت که واشنگتن بر این باور است که اگر اطلاعات مربوط به آزمایش سامانه های موشکی ضد هوایی اس-۴۰۰ خریداری شده از فدراسیون روسیه توسط ترکیه تأیید شود، این موضوع "عواقب جدی بالقوه" برای همکاری بین ایالات متحده و ترکیه در زمینه امنیت را به دنبال خواهد داشت.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک