20:49 20 ژانویه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2653)
0 90

بر اساس تحقیقاتی که در 14 اکتبر در پورتال MedicalXpress منتشر شد ، افرادی که دارای گروه خونی 0 هستند ، کمتر از دیگران به ویروس کرونا مبتلا می شوند.

خونی 0 هستند ، کمتر از دیگران به ویروس کرونا  مبتلا می شوند.

به گزارش اسپوتنیک ، دانشمندان دانمارک و کانادا به این نتیجه رسیده اند که گروه خونی  همچنین بر شدت ابتلا به کووید 19 تأثیر می گذارد.

طی اولین مطالعه ، از 473 هزار نفر تست کرونا گرفته شد. در میان کسانی که نتیجه  تست کرونای آنها  مثبت بوده ، کمترین تعداد از گروه خونی O  و بیشترین تعداد از گروه های خونی A ، B و AB بوده است. در بین افراد با گروه های A ، B و AB خطر ابتلا به کرونا  یکسان بود.

در مطالعه دیگری داده های 95 بیمار مبتلا به شکل وخیم کووید 19 از کانادا مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. مشخص شد که افرادی که گروه خونی  A و AB دارند اغلب به دستگاه تنفس مصنوعی و همچنین دیالیز به دلیل نارسایی کلیه نیاز داشته اند. دانشمندان بر این باورند که احتمال آسیب دیدن شدید اعضای بدن بر اثر ابتلا  ویروس کرونا در چنین افرادی بیشتر است. علاوه بر این ، همه بیماران ، علاوه بر این افراد گروه خونی A ، بیشتر در بخش مراقبت های ویژه بستری می شوند.

در ماه اوت ، دانشمندان با تجزیه و تحلیل میزان ابتلا در کشورهای مختلف در مراحل اولیه ، به این نتیجه رسیدند که افرادی که دارای فاکتور Rh منفی خون هستند ، بیشتر به این بیماری می شوند و تحمل آن برایشان دشوارتر است. در جهان ، درصد افراد با Rh منفی خون حدود 8 درصد است.

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2653)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک