09:25 28 اکتبر 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
درگیری در قره باغ (178)
0 2110

سفارت ایران در باکو گزارش‌های مربوط به کمک نظامی به ارمنستان را تکذیب کرد.

به گزارش اسپوتنیک، سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو در بیانیه‌ای اعلام داشت: اطلاعات مربوط به آتش گشایی ایران به مواضع آذربایجان و همچنین ارسال هواپیما از شهر کاشان به قره باغ برای ارائه کمک نظامی، دروغ است و با واقعیت مطابقت ندارد.

لاوروف: نیروهای پاسدار صلح  باید در قره باغ حضور داشته باشند
© Sputnik / Press service of the Ministry of Foreign affairs of the Russian Federation

وزرای خارجه ارمنستان و آذربایجان روز جمعه 9 اکتبر به دعوت ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه وارد مسکو شدند. مذاکرات آنها بیش از 10 ساعت به طول انجامیده و با تصویب یک توافق نامه به پایان رسید. این توافقنامه شامل چهار نکته برای حل اختلاف است. از جمله طرفین از ساعت 12:00 امروز 10 اکتبر در راستای اهداف انسان دوستانه و برای مبادله اسرای جنگی و سایر زندانیان و اجساد کشته ها آتش بس از طریق میانجیگری کمیته بین المللی صلیب سرخ را اعلام کردند. باکو و ایروان  همچنین توافق کردند که "مذاکرات اساسی با هدف دستیابی به یک توافق صلح  در اسرع وقت" آغاز شود. در عین حال  طرفین تغییر ناپذیری چارچوب مذاکرات در مورد مسئله قره باغ را مورد تأیید قرار دادند.

در عین حال، ارمنستان و آذربایجان در همان روز اتهامات مربوط به عدم رعایت توافق نامه‌ها و حمله به منطقه مورد مناقشه قره باغ را علیه یکدیگر مطرح کردند.

 

موضوع:
درگیری در قره باغ (178)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک