18:04 25 ژانویه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 727

محمد اشتیه، نخست وزیر فلسطین آمادگی طرف فلسطینی برای گفت و گو با اسرائیل را در اسرع وقت ابراز داشت، اما درعین حال تاکید کرد که اقدامات طرف اسرائیلی منعکس کننده قصد گفت و گو نیست و همواره درحال از بین بردن اعتماد فیمابین بوده است.

به گزارش اسپوتنیک، محمد اشتیه، نخست وزیر فلسطین آمادگی طرف فلسطینی برای گفت و گو با اسرائیل را در اسرع وقت ابراز داشت، اما درعین حال تاکید کرد که اقدامات طرف اسرائیلی منعکس کننده قصد گفت و گو نیست و همواره درحال از بین بردن اعتماد فیمابین بوده است.

اشتیه در جلسه کمیته امور خارجه پارلمان اروپا گفت: نخست وزیر اسرائیل همیشه در مورد اینکه بیت المقدس پایتخت اسرائیل است سخن میگوید، این به ما نشان می دهد که اصلاً قصد توافق با ما را ندارد.

وی با اشاره به مساله شهرک سازی های اخیر اسرائیل تاکید کرد که آنها با چنین اقداماتی همیشه اعتماد بین دو کشور را از بین می برند.

براساس قطعنامه‌های سازمان ملل و شورای امنیت این سازمان هرگونه شهرک‌سازی در داخل مرزهای 1967 کرانه باختری غیرقانونی است. شهرک سازی های اسرائیل علیرغم برخی محکومیت های بین المللی و برخلاف قطعنامه های سازمان ملل ادامه داشته و در چند سال اخیر تشدید و تسریع شده است.

مرتبط:

سفیر فلسطین از بحرین فراخوانده شد
‏مبارزه دختر تکواندوکار ایرانی برای فلسطین +عکس
مسابقه ی فلسطین تنها نیست
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک