20:45 20 ژانویه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
151

منابع نزدیک به کاخ سفید از تمایل آمریکا برای انعقاد پیمان موشکی با روسیه در آینده نزدیک خبر دادند.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ قصد دارد در آخرین روزهای قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، پیمان کاهش بیشتر و محدود کردن سلاح های استراتژیک تهاجمی (START-3) را با روسیه منعقد کند. زمان انعقاد پیمان موشکی توسط نشریه Axios  و با استناد به منبع آگاه در مذاکرات اعلام شد.  

خاطرنشان می شود که رئیس کاخ سفید معتقد است که با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در مورد توافق هسته ای به توافق اساسی رسیده است. به گفته منبع این نشریه، جلسه رئیس شورای امنیت ملی روسیه، نیکولای پاتروشف و مشاور امنیت ملی ایالات متحده، رابرت اوبراین که در 2 اکتبر در ژنو برگزار شد، انگیزه ای برای مذاکرات ایجاد کرد.

این روزنامه می نویسد، در همان زمان، قصد رهبر آمریکا برای انعقاد پیمان موشکی با پوتین قبل از انتخابات ریاست جمهوری برای جمهوری خواهان و مقامات کاخ سفید تعجب آور بود.

پیش از این، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه اعتراف کرد که مسکو می تواند با پیشنهاد ایالات متحده برای تمدید START III برای کمتر از پنج سال موافقت کند.

پیمان کاهش سلاح های استراتژیک تهاجمی  در سال 2010 توسط روسای جمهور وقت روسیه و ایالات متحده، دیمیتری مدودف و باراک اوباما امضا شد. این توافق نامه از سال 2011 به اجرا درآمد و در فوریه 2021 منقضی می شود.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک