18:09 25 اکتبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

دانشگاه جانز هاپکینز تعداد بیماران مبتلا به کرونا را بیش از 37 میلیون نفر اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دانشگاه جانز هاپکینز تعداد بیماران مبتلا به کرونا را بیش از 37 میلیون نفر اعلام کرد. روز 8 اکتبر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از مرز 36 میلیون نفر تجاوز کرد.

مطابق با داده‌های دانشگاه نامبرده تعداد مبتلایان به کووید -19 در جهان به 37010669 افزایش یافته است. تعداد 1069836 نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در گذشتند.

بیش از 25 میلیون نفر از مبتلایان بهبود یافتند.

سازمان جهانی بهداشت روز 11 ماه مارس شیوع ویروس کرونا را یک پاندمی اعلام کرد.

در 31 دسامبر سال 2019، مقامات چینی از شیوع ذات الریه پنومونی ناشناخته در شهر ووهان در بخش مرکزی این کشور (استان هوبی) به سازمان بهداشت جهانی اطلاع دادند. کارشناسان عامل ایجاد کننده بیماری را شناسایی کرده اند، این یک ویروس جدید است.

این ویروس می‌تواند از طریق قطرات تنفسی از انسان به انسان هم منتقل شود.حدس زده می‌شود که ممکن است این بیماری از طریق تماس با این آبزیان یا خوردن آنها منتقل شود، ولی هنوز نتیجه نهایی در این زمینه حاصل نشده است.

دوره نهفتگی این بیماری به طور متوسط حدود 7 روز است و علائم بیماری پس از گذشت این بازه زمانی در بدن فرد مبتلا ظاهر می‌شود. علائم شامل تب، بدن درد، گلو درد، سرفه، درد عضلات، آب ریزش بینی، سر درد است. برخی دچار علائم گوارشی مثل تهوع و اسهال می‌شوند. آنچه باعث نگرانی می‌شود این است که فرد دچار ذات الریه شود.

سازمان بهداشت جهانی شیوع این بیماری را فوریتی با اهمیت بین المللی تشخیص داد و نام رسمی آن را بیماری COVID-19 گذاشت.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک