20:06 20 ژانویه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 761

رئیس جمهور ترکیه طی سخنانی، نسبت به عملیات نظامی در شمال سوریه هشدار داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت: وقتی کریدور تروریستی که می خواستند در مرزهایمان ایجاد کنند را از بین بردیم، نشان دادیم که برادران سوری ما تنها نیستند. مناطق تروریستی که کماکان در سوریه وجود دارند٬ یا طبق وعده‌های داده شده پاکسازی می‌شوند و یا ما خود اقدام خواهیم شد.

رئیس جمهور ترکیه افزود: هر اقدامی که باعث وقوع یک فاجعه انسانی دیگر در ادلب شود٬ پذیرفتنی نیست. وی ادامه داد: همه بدانند که مقابله علیه کسانی که با کشور و ملت مان خصومت دارند ادامه خواهد یافت.

اردوغان گفت: کسانی که همیشه در برابر اقدامات تروریست‌ها و حامیان آن‌ها سکوت می‌کنند٬ وقتی موضوع ترکیه پیش می‌آید٬ هر گونه اصول اخلاقی و قانونی را کنار می‌گذارند. اما آن‌ها نخواهند توانست ما را از مسیرمان منحرف کنند.

پیش از این ایالات متحده و ترکیه در تاریخ 17 اکتبر 2019 از توافق برای توقف عملیات نظامی "سرچشمه صلح" ترکیه در شمال شرقی سوریه و عقب نشینی تشکیلات کرد از یک منطقه حائل 30 کیلومتری در مرز سوریه و ترکیه خبر دادند که آنکارا قصد داشت به طور مستقل کنترل کند.

دمشق بارها حضور نیروهای ترکیه را در خاک مرزی سوریه که در حال انجام عملیاتی علیه تشکیلات کرد در آنجا هستند غیرقانونی خوانده و از آنکارا خواسته است تا نیروهای خود را خارج کند.

شایان ذکر است که در 22 اکتبر 2019، فدراسیون روسیه و ترکیه تفاهم نامه 10 ماده ای به ویژه درباره ورود واحدهای پلیس نظامی روسیه و سرویس مرزی سوریه به طرف سوریه از مرز با ترکیه در خارج از منطقه عملیات ترکیه "سرچشمه صلح" امضا کردند.

مرتبط:

پاشینیان: ترکیه هزاران جنگجوی سوری را به منطقه قره باغ ارسال کرده است
ایروان: باکو کنترل هوایی عملیات در قره باغ را به ترکیه سپرده است
آیا ترکیه افراد مسلح از سوریه به آذربایجان اعزام کرده؟
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک