00:43 17 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
درگیری در قره باغ (252)
0 125

تیگران آوینیان معاون نخست وزیر ارمنستان از 2700 مجروح در بین نظامیان آذربایجان خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، تیگران آوینیان در حساب کاربری خود در فیسبوک، اینفوگرافیکی منتشر کرد که مطابق با آن، تلفات آذربایجان در نبرد قره‌باغ، 1280 نظامی و تعداد 2700 نفر مجروح اعلام شده است. افزون بر آن از سرنگونی 90 پهپاد، 12 بالگرد، 181 تانک و زره پوش و 3 سیستم سنگین آتشباری و دو دستگاه «اسمرچ» و 4 هواپیما نام برده شده است.

یکسری از کشورها از جمله، روسیه و فرانسه از طرفین درگیر به خویشتن‌دار دعوت کردند. ترکیه اعلام کرد هر گونه کمکی که آذربایجان درخواست کند به آن کشور خواهد رساند.

شایان ذکر است که روز یکشنبه (27 سپتامبر) وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد که نیروهای مسلح ارمنستان به شهرک‌های واقع در خط مرزی در قره باغ تیراندازی کردند. براساس اطلاعات موجود؛ پی این حملات  تیراندازی غیر نظامیان نیز کشته شده اند.

در سال 1991 میلادی قره‌باغ که اکثر ساکنان آن را ارامنه تشکیل می‌دهند از آذربایجان اعلام استقلال کرد. باکو سعی کرد قره‌باغ را با زور برگرداند که منجر به جنگ شد. در سال 1994 آذربایجان، ارمنستان و جمهوری به رسمیت شناخته نشده قره ‌باغ با میانجی گیری روسیه پروتکل آشتی را به امضا رساندند. هرازگاهی درگیری های نظامی موقت و کوچکی در این منطقه صورت می گیرد.

موضوع:
درگیری در قره باغ (252)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک