21:13 17 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
ویروس کرونا در جهان (2923)
0 0 0

دانشمندان ميزان مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا را با "آنفولانزای اسپانیایی" مقایسه کرده اند و به نتایج جالبی دست یافته اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پورتال شبکه جاما، دانشمندان کشنده بودن ویروس کووید SARS-CoV-2 و ویروس H1N1 را که باعث شیوع آنفلوانزای اسپانیایی در سالهای 1918-1920 شده بود را مقایسه کرده اند.

کارشناسان آمریکایی به سرپرستی جرمی فاوست از دانشکده پزشکی هاروارد میزان مرگ و میر بیش از حد در نیویورک را طی اوج این دو بیماری در دو ماه بیماری همه گیر را مقایسه کرده اند. در نتیجه، در اوج شیوع آنفلوآنزای اسپانیایی، 287 مرگ در هر 100 هزار نفر در نیویورک فوت کردند و در طی شیوع کووید 19 در مارس و آوریل 2020 ، این شهر 202 مرگ در هر صد هزار نفر را ثبت کرد.

در مرحله بعدی ، دانشمندان ارقام مربوط به میزان مرگ و میر ماهانه سه سال قبل از همه گیری را مقایسه کردند و دریافتند که صد سال پیش ، به ازای هر صد هزار نفر، در هر ماه حدود صد مورد مرگ وجود دارد که امروز دو برابر بیشتر شده است. این محاسبات این امکان را برای کارشناسان فراهم می کند که تعیین کنند آنفولانزای اسپانیایی میزان مرگ و میر را سه برابر و کووید 19 چهار برابر کرده است.

نویسندگان این مطالعه گفتند: "اگر به اندازه کافی بیماری کرونا کنترل نشود ، عفونت SARS-CoV-2 می تواند نسبت به عفونت با ویروس آنفلوانزای اسپانیایی، مرگ و میر بیشتری به دنبال داشته باشد."

موضوع:
ویروس کرونا در جهان (2923)

مرتبط:

کشف یک داروی طبیعی ثمربخش برای درمان کرونا
رکورد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ایران
دوره کرونا: هیچ پروازی از ایران به عراق برای انتقال زائران اربعین وجود ندارد
ابتلای عضو هیات رئیسه مجلس ایران به کرونا
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک