20:32 16 سپتامبر 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
درگیری در قره باغ (254)
0 51120

رئیس جمهور جمهوری خودخوانده قره باغ افزایش درگیری‌ها در این منطقه را همچنین علیه ایران دانست.

به گزارش اسپوتنیک، رئیس جمهور جمهوری خودخوانده قره باغ، آرایک هاروتیان معتقد است که تشدید درگیری ها در قره باغ علیه ایران نیز صورت گرفته است.

هاروتیانیان در پاسخ به پرسش روزنامه نگار در طی جلسات توجیهی در فیس بوک مبنی بر اینکه آیا سیگنالهایی از تهران در ارتباط با اوضاع وجود دارد یا خیر، خاطرنشان کرد که غیر از چند بیانیه معمول، قره باغ قدم های مشخص دیگری را نمی بیند.

وی گفت: "اما من می خواهم بگویم که یکی از مخاطبان این جنگ دقیقاً ایران است، زیرا این جنگ، از جمله علیه ایران هم هست. ما در مورد مشکلات منطقه ای، به ویژه  در شمال ایران (محل زندگی آذربایجانی ها) آگاه هستیم. "

در تاریخ 27 سپتامبر، وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد که نیروهای مسلح ارمنستان به شهرک های واقع در خط مرزی در قره باغ تیراندازی کردند، بر اساس این داده ها، تلفات غیرنظامی و نظامی وجود دارد. به گفته وزارت دفاع ارمنستان، قره باغ "تحت حملات هوایی و موشکی قرار گرفت." در ایروان گفتند که باکو "حمله ای را " به سمت قره باغ آغاز کرد. در جمهوری قره باغ کوهستانی که به رسمیت شناخته نشده است، گزارش شد که شهرکها در قره باغ ، از جمله پایتخت استپاناکرت، مورد گلوله باران قرار گرفتند، مقامات مردم را به پناهگرفتن فراخواندند و پس از آن وضعیت جنگی و بسیج عمومی در قره باغ اعلام کردند. ارمنستان نیز وضعیت جنگی و بسیج عمومی اعلام کرد.

رئیس جمهور آذربایجان برقراری وضعیت جنگی در تعدادی از شهرها و مناطق جمهوری و منع رفت و آمد در این کشور را تصویب کرد و همچنین از ایجاد بسیج جزئی خبر داد. تعدادی از کشورها از جمله فدراسیون روسیه و فرانسه طرفین را به خویشتنداری فراخواندند.

موضوع:
درگیری در قره باغ (254)
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک