05:44 27 ژانویه 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 25

بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی این هفته در چارچوب توافق حاصله با تهران از دومین تاسیسات مورد درخواست خود در ایران بازدید کردند.

به گزارش اسپوتنیک در بیانیه آژانس بین المللی انرژی هسته ای ضمن اعلام این مطلب آمده است : "به عنوان بخشی از توافق با ایران برای رسیدگی به موضوعات پادمان، بازرسان  آژانس انرژی اتمی در این هفته از امکان دسترسی بدون قید و شرط به تاسیسات دوم در این کشور برخوردار شده و از محیط زیست در آنجا نمونه برداری کردند".  

پیش از این ، رافائل گروسی ، مدیرکل آژانس آژانس بین المللی انرژی اتمی ، در سخنرانی در شورای حکام آژانس اظهار داشت که در سفر ماه اوت خود  به ایران در با حسن روحانی رئیس جمهور و دیگر مقامات عالی رتبه جمهوری اسلامی گفتگو کرده و به  پیشرفت ملموسی در حل مسائل موجود از جمله دسترسی به سایت های اتمی مورد اختلاف قبلی در ایران دست یافته است. گروسی گفته بود  آژانس قبلاً به یکی از این دو سایت دسترسی پیدا کرده و بازدید از سایت دوم در پایان ماه سپتامبر انجام می شود. گروسی در پاسخ به این پرسش که آیا تهران اکنون در سطح مناسب با آژانس انرژی هسته ای همکاری می کند، پاسخ مثبت داده بود. 

24 اوت گروسی اولین سفر خود را به تهران انجام داد و در آنجا با علی اکبر صالحی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران و همچنین محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی دیدار کرد.

مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک