14:03 13 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
درگیری در قره باغ (252)
0 48

وزیر امور خارجه آذربایجان، هرگونه مداخله ترکیه در درگیری های قره باغ را رد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، جیحون بایراموف، وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان اظهار کرد که هیچ صحبتی از مداخله ترکیه در درگیری با ارمنستان وجود ندارد.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان گفت: هیچ گونه مداخله ترکیه وجود ندارد. اگر ما در مورد همکاری نظامی-فنی بین ترکیه و آذربایجان صحبت می کنیم، پس آذربایجان با تعدادی از کشورها و حتی بیشتر با روسیه همکاری نظامی-فنی دارد. اگر امروز به سلاح های مورد استفاده نیروهای مسلح آذربایجان نگاه کنید، بیشتر روسی هستند.

وزارت دفاع آذربایجان در تاریخ 27 سپتامبر اعلام کرد که نیروهای مسلح ارمنستان به شهرک‌ های واقع در خط مرزی در قره باغ تیراندازی کردند و بر اساس این داده ها، علاوه بر تلفات نظامی، تلفات غیر نظامی نیز وجود دارد. درعین حال وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد که قره باغ مورد حملات هوایی و موشکی قرار گرفته است و ایروان اعلام کرد که باکو به قره باغ حمله کرده است.

در سال 1991 میلادی قره‌باغ که اکثر ساکنان آن را ارامنه تشکیل می‌دهند از آذربایجان اعلام استقلال کرد. باکو سعی کرد قره‌باغ را با زور برگرداند که منجر به جنگ شد. در سال 1994 آذربایجان، ارمنستان و جمهوری به رسمیت شناخته نشده قره ‌باغ با میانجی گیری روسیه پروتکل آشتی را به امضا رساندند. هرازگاهی درگیری های نظامی موقت و کوچکی در این منطقه صورت می گیرد.

موضوع:
درگیری در قره باغ (252)

مرتبط:

ارمنستان: در صورت نیاز از روسیه تسلیحات خریداری می کنیم
باکو: شبه نظامیان سوری در کنار ارمنستان می جنگند
هشدار جانشین ناجا به آذربایجان و ارمنستان
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک