07:45 12 آوریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 915

وزارت دفاع آذربایجان از حضور شبه نظامیانی سوری در درگیری های قره باغ در کنار ارمنستان خبر داد.

به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد که شبه نظامیانی که از سوریه و خاورمیانه وارد آمده اند در کنار ارمنستان در قره باغ در حال جنگ هستند.

رئیس سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع آذربایجان به خبرنگاران گفت: طبق اطلاعات بدست آمده، شبه نظامیان ارمنی الاصل از سوریه و کشورهای مختلف خاورمیانه در میان کشته شدگان دشمن وجود دارد. اما از آنجا که به طور رسمی در ارمنستان ثبت نشده اند، دشمن این تلفات را به راحتی پنهان می کند.

پیش از این  وردان توگانیان، سفیر ارمنستان در مسکو، اعلام کرده بود، شبه نظامیان منتقل شده توسط ترکیه از سوریه در حال حاضر در کنار باکو در درگیری های قره باغ شرکت می کنند.

شایان ذکر است که روز یکشنبه (27 سپتامبر) وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد که نیروهای مسلح ارمنستان به شهرک‌های واقع در خط مرزی در قره باغ تیراندازی کردند. براساس اطلاعات موجود؛ پی این حملات  تیراندازی غیر نظامیان نیز کشته شده اند.

در سال 1991 میلادی قره‌باغ که اکثر ساکنان آن را ارامنه تشکیل می‌دهند از آذربایجان اعلام استقلال کرد. باکو سعی کرد قره‌باغ را با زور برگرداند که منجر به جنگ شد. در سال 1994 آذربایجان، ارمنستان و جمهوری به رسمیت شناخته نشده قره ‌باغ با میانجی گیری روسیه پروتکل آشتی را به امضا رساندند. هرازگاهی درگیری های نظامی موقت و کوچکی در این منطقه صورت می گیرد.

مرتبط:

تماس تلفنی ظریف با همتایان آذربایجانی و ارمنستانی درباره بحران قره باغ
روسیه و جامعه جهانی طرفین درگیر در قره باغ را به آتش بس فراخواندند
ازسرگیری آتشباری در قره‌باغ
مقررات ارسال کامنتبحث و مناظره
کامنت از طریق اسپوتنیککامنت از طریق فیسبوک